Trendek, technológiák, fogyasztói szokások - amit a mobilfizetés világáról tudni érdemes.

Felejtsük el végre a jelszavakat! Hamarosan így fizetünk a netes vásárlásnál

2014/12/14. - írta: Mobilpénztárca

Izgalmas technológiát tervez széles körben bevezetni a MasterCard, ami komolyan meghatározhatja az internetes vásárlás jövőjét.

A MasterCard bejelentette, hogy vezető szerepet vállal egy új hitelesítési szabvány megalkotásában, mely elfogadása esetén jelentősen egyszerűsíti az internetes fizetést.

Az új szabványban komoly szerep juthat az egyszer használatos jelszavak és a biometrikus adatok használatának. A cég már arc- és hangfelismerő alkalmazásokat tesztel, valamint olyan csuklópánt megalkotásán dolgozik, mely az egyedi szívritmusuk alapján azonosítja be a kártyabirtokost.

Az új protokoll, melyet a MasterCard a Visával közösen alkotott meg, már 2015-ben életbe léphet, és fokozatosan felválthatja a jelenleg használt hitelesítési technológiát, mely további lépcsők beiktatásával igyekszik biztonságosabbá tenni az internetes fizetéseket.

A cél, hogy a vásárlás során minél kevesebb jelszót kelljen használni, így a kártyahasználat zökkenőmentesebbé váljon. Az új fizetéstechnológia az alapján szeretné azonosítani az embereket, hogy kik ők, nem pedig, hogy mire emlékeznek. Ha túl sok jelszó van, amit észben kell tartani, az további nehézségeket okoz a kártyabirtokosok számára.

2018-ra várhatóan az internetes kereskedelem 30 százalékát teszi ki a mobil eszközökön történő vásárlás. Így az új, most készülő szabvány túlmutat a személyi számítógépek korán, hiszen új biztonsági infrastruktúrát, a feltörekvő technológiák támogatását biztosítja.

A fizetésre is használható, hordható okoseszközökkel hamarosan bővebben is foglalkozunk.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://mobilfizetes.blog.hu/api/trackback/id/tr906981725

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása