Végre megtörtént a bejelentés, amire az iparágban biztosan sokan vártak már: pár héten belül PayPal-egyenleg terhére is lehet majd fizetni Android Payjel.
A PayPal tavaly nyáron megállapodást kötött előbb a Visával, majd pár héttel később a MasterCarddal is. Már akkor tudhattuk, hogy az internetes fizetési óriásként ismert (de valójában évek óta a mobilfizetésben is egyre jobban nyomuló) vállalat készül valamire, mivel kiderült: a kártyatársaságok lehetővé fogják tenni a PayPal-egyenlegek tokenizálását.
Egy tokenizált PayPal-egyenleg egy bolti bankkártyaterminál számára úgy tűnik, mintha bankkártya lenne. Az ún. EMV-token technológiára épül az Apple Pay és az Android Pay is, idehaza pedig a Gránit Pay használta elsőként. A tokenizációról bővebben korábbi írásunkban olvashatsz.
A korábbi hírek szerint a P2P pénzküldésre szolgáló Venmo lett volna az első PayPal-szolgáltatás, ami használja az EMV-token technológiát, azonban a héten egy váratlan bejelentés érkezett: a Google mobilfizetési szolgáltatása, az Android Pay fogja elsőként támogatni a PayPal-egyenlegek használatát. A bejelentés szerint a felhasználók hamarosan hozzáadhatják az Android Pay alkalmazásban a PayPal-egyenlegüket. A TechCrunch értesülései szerint később azonban arra is lehetőség lesz, hogy a felhasználó ugyanazzal a lendülettel a PayPalben regisztrált bankkártyáit automatikusan hozzáadja az Android Payhez.
Ezzel az Androidos felhasználók PayPal-egyenlegük terhére fizethetnek majd egyetlen gombnyomással minden boltban és minden alkalmazásban, ami elfogadja az Android Payt fizetési módként. A PayPal tehát egyre aggresszívebben terjeszti ki az elfogadói hálózatát. Persze a szokásos probléma itt is felmerül: a bejelentés szerint az újdonság egyelőre csak az amerikai felhasználókat érinti.
A PayPal stratégiája persze nem új és nem is egyedülálló; a különböző fizetési rendszerek összekapcsolására számos példát találunk világszerte. Hazánkban például ilyen volt, amikor a Mastercard és az OTP Bank összekapcsolta a MasterPasst és az OTPayt. Ami a jelen esetben igazán újszerű, hogy egy nem bankkártyás fizetési szolgáltatót engednek rá a bankkártyahálózatra.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.